Α.Σ. Λέων Αλισσού 1968

Πρόβλημα με Μαντά...

Ο ποδοσφαιριστής του Λέοντα Αλισσού, Ανδρέας Μαντάς ταλαιπωρείται εδώ και δύο εβδομάδες από τράβηγμα στο δικέφαλο. Όλοι ευελπιστούν πως ο Μαντάς θα ξεπεράσει τον τραυματισμό και θα βοηθήσει το σύλλογο σε αυτή τη κρίσιμη στιγμή που είναι το πρωτάθλημα. Εκτός του Μαντά που δεν υπολογίζεται για το παιχνίδι του Σαββάτου,  αγώνα δρόμου για να προλάβει κάνει και ο Μιχάλης Σιδέρης. Ο τεχνικός των «νεοφώτιστων» Ανδρέας Πετρόπουλος έχει επιστήσει την προσοχή στα επόμενα δύο εντός έδρας ματς με Μετόχι και Άρλα ώστε η ομάδα να κάνει τις νίκες που χρειάζεται απέναντι σε δύο αξιόμαχους  αντιπάλους  για να  σκαρφαλώσει  στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ένα μισάωρο ήταν αρκετό...

ΣΚΟΡΕΡ: 35’ Σέρμπος, 40΄53΄Φραντζής, 65’ Κωνσταντινόπουλος
Μισή ώρα αγώνα ήταν αρκετή στον Λέοντα Αλισσού, προκειμένου να νικήσει εύκολα με σκορ 4-0 τον Κεραυνό Μιτόπολης. Δύο γκολ σημείωσε ο Νίκος Φραντζής και από ένα οι Σέρμπος και Κωνσταντινόπουλος. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, καθώς οι φιλόδοξοι πρωταθλητές κατέβασαν ρυθμό, μετά το 65ο λεπτό, φτάνοντας του 4 βαθμούς στο πρωτάθλημα.
Συνθέσεις:
ΛΕΩΝ ΑΛΙΣΣΟΥ: Τσάκωνας, Τούντας, Μιχαλόπουλος, Τραχάνης (46’ Νικολάου), Παπαστεργίου, Σέρμπος, Σολωμός, Σίδερης, Φραντζής (65’ Κυριακόπουλος), Μαντάς (68’ Βασιλόγιαννης), Κωνσταντινόπουλος.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΙΤ.: Λ. Γιαννόπουλος, Τζάνη, Ρουμελιώτης, Α. Καπατσούλιας, Πετρόπουλος, Ρουγκάλας, Π. Καπατσούλιας, Γαλάνης, Μπερδέσης (75’ Μπόμης), Χριστόπουλος, Α. Γιαννόπουλος.